• merhaba@ereglirehberi.com

Ereğli İnşaat Firmaları

Şehrimiz gelişen, buna bağlı olarak ihtiyaçları artan bir ilçe konumundadır. Diğer il ve ilçelerde olduğu gibi gelişimin ana eksenini inşaat sektörü oluşturmaktadır. Ereğli’de tarım girdileri küçümsenemeyecek kadar çok olsa da bu eksende inşaat sektörünün yeri daha özeldir. Çünkü kentsel mekânlar, fabrikalar, hastaneler, yollar ve diğer tüm mekânların ilk adımı inşaatla atılır. Geleceğe emin adımlarla yürüyen Konya Ereğli, bu yürüyüşü şüphesiz inşaatla devam ettirecektir. Şehrimize katkı sağlayan ve gelişimini destekleyen bu sektörün aktörlerini daha yakından tanıyalım.

Ereğli Duman Yapı ve Mühendislik

İnşaat sektörü Ereğli’de kendisine bağlı 200’den fazla alt sektörün ürettiği mal ve hizmete talep yaratmaktadır. Yapılan araştırmalara göre, bir evde 145 farklı meslek kolunu ilgilendiren 19.000 parça bulunmaktadır. Bu da sektörün ilçemiz için önemini gözler önüne sermektedir.

Konya İnşaat Sektörü Güven Endeksi

Konya İnşaat Sektörü Güven Endeksi geçen aya ve geçen yılın aynı dönemine göre düştü. Mevcut siparişler 2016 yılının Temmuz ayına göre yükselirken, 2017 yılının Haziran ayına göre düştü. Lakin Konya’da sektörün %60’ı siparişlerin normal seviyede olduğunu ifade etti. Raporu indirmek için tıklayın: Güven Endeksi